By | 3 października, 2021
gorączka

Witam bardzo serdecznie po dłuższej przerwie.

Pragnę przypomnieć, że mój blog przeznaczony jest dla Pacjentów, którzy chcą lepiej zrozumieć o co chodzi tą homeopatią? Wiem, że niektórzy z Was sami próbują leczyć się tą metodą, ale by robić to skutecznie, warto nauczyć się myśleć homeopatycznie. Podejście homeopatii do zdrowia i choroby jest bowiem całkowicie różne od medycyny konwencjonalnej  Zachęcam do spojrzenia na moje wcześniejsze wpisy odnośnie podstaw homeopatii:

Homeopatia szlachetne zdrowie – cz. 1

Homeopatia – inna droga

Są sytuacje, kiedy szybkie i właściwe podanie leku homeopatycznego na samym początku choroby może zapobiec jej dalszemu rozwojowi lub jej przebieg będzie łagodny, krótki i bez powikłań.

Czym jest gorączka?

Tak się najczęściej dzieje w wypadku ostrych infekcji, których objawem jest pojawiająca się na początku gorączka. Gorączka, jak wiadomo, może poprzedzać atak wielu chorób. Od tak banalnych jak katar do bardzo poważnych jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych, grypa, groźnych chorób zakaźnych i wielu innych schorzeń.

Właściwie dobrany lek homeopatyczny tym się różni od zwykłych leków przeciwgorączkowych typu ibuprom czy paracetamol, że całkowicie usuwa daną chorobę. Przywracając wewnętrzną równowagą organizmu a nie jedynie  tłumi podstawowy mechanizm obronny jakim jest gorączka.

Nasze ciało zazwyczaj potrafi dobrze kontrolować temperaturę i bardzo rzadko przekracza ona groźny dla zdrowia próg.

Wzrost temperatury jest ogromnym wsparciem dla naszego układu immunologicznego, który w tych warunkach pracuje znacznie wydajniej.

Wzrasta ilość i szybkość produkcji przeciwciał oraz proliferacja limfocytów-komórek obronnych. Tak więc pochopne tłumienie gorączki, zwłaszcza na początku choroby, jest działaniem groźnym dla zdrowia. Lek homeopatyczny natomiast wspiera organizm w walce z chorobą nie tłumiąc jej objawów.

Dzięki zastosowaniu właściwego leczenie homeopatycznego od początku ostrego stanu możemy uniknąć lub w dużej mierze złagodzić przebieg wielu ciężkich chorób.

Idzie jesień, w naszym klimacie to czas wielu infekcji, zwłaszcza dróg oddechowych i grypy. Jak dbać o odporność w tym okresie i jakie leki homeopatyczne możemy zastosować, gdy już dopadnie nas infekcja z gorączką o tym w następnym wpisie.

Author: Ewa Staszczyk

Homeopatią zajmuję się już blisko 20 lat i praktycznie są to nieustające studia, które rozpoczęły się od kilkuletnich kursów homeopatii klasycznej organizowanych przez Wielkopolskie Towarzystwo Homeopatyczne, poprzez seminaria i szkolenia z udziałem wybitnych współczesnych homeopatów takich jak G. Vithoulkas A. Geukens, homeopatów z Indii jak Shah, Farokh, Sehgal i wielu innych. Oczywiście niewyczerpanym źródłem wiedzy są dzieła nieżyjących już twórców homeopatii jak S. Hahnemann, J.T. Kent, J. Clarke, że wymienię tylko tych parę nazwisk. Od wielu lat jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Homeopatycznego, staram się aktywnie propagować homeopatię w formie wystąpień na zebraniach Towarzystwa. Niektóre moje wykłady zostały opublikowane w prasie homeopatycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *