By | 22 maja, 2020

Co to są choroby epidemiczne?

Są to choroby atakujące wielu ludzi w tym samym czasie i z podobnej przyczyny. Lekarze zauważają podobieństwo przebiegu choroby u wszystkich pacjentów.

Przebiegają najczęściej pod postacią gorączki, której towarzyszą objawy dodatkowe charakterystyczne dla danej epidemii. Dla grypy są to głównie bóle mięśniowe i dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Przy uważnej obserwacji można jednak zauważyć że obraz grypy jest nieco odmienny dla każdej epidemii. W jednej będą dominować bóle mięśni, w innej bóle głowy, czy kaszel.

Ale są tez epidemie powracające zawsze w ten sam sposób, tj. mają swoje stałe niezmienne objawy i które atakują nas zwykle raz w życiu, najczęściej w dzieciństwie. Wiecie pewnie o czym mówię, są to choroby zakaźne wieku dziecięcego jak np. ospa wietrzna, odra czy świnka.

Reasumując niektóre epidemie atakują nas tylko raz  inne mogą powracać wielokrotnie jak wspomniana grypa, cholera czy żółta febra.

Jak homeopaci leczą epidemie?

W tym wypadku leczenie będzie dostosowane do charakterystycznego obrazu objawów danej epidemii. Czyli indywidualizacja leczenia dotyczy przede wszystkim choroby a nie pacjenta. Szukamy leku dla danej epidemii.

Przyjrzyjmy się teraz statystykom. W 1918 roku epidemia grypy zabiła na całym świecie 20 milionów ludzi. Przeżywalność  chorych leczonych leczonych  konwencjonalnie  wynosiła 70 % leczonych homeopatycznie  –  98 %. Lekami które wówczas zastosowano były: Gelsemium, Arsenicum, i Bryonia. W epidemii cholery Hahnemann ocalił od śmierci wielu ludzi za pomocą leków takich jak: Camphora, Cuprum, Veratrum album.

Widzimy więc jak potężną  bronią  walce z  poważnymi chorobami(również tymi które dziesiątkują ludzkość) jest homeopatia. Jej przewaga polega też między innymi na tym, że aby rozpocząć skuteczne leczenie nie musimy nawet znać patogenu który daną epidemię wywołał. Natura jak zawsze przychodzi z pomocą, pokazując objawy wskazujące właściwe leki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *