By | 16 czerwca, 2020

Homeopatia pomoże Ci spokojnie przyjść na ten świat i spokojnie z niego odejść.

W międzyczasie może uratować Ci życie, pomóc w sytuacji groźnego wypadku czy urazu. Może wyleczyć tak zwaną poważną chorobę lub przynajmniej złagodzić jej przebieg. Jest niezastąpiona w udzielaniu pierwszej  pomocy w ostrych schorzeniach. Potrafi  szybko ulżyć w bólu i cierpieniu .

Homeopatia ze swoim arsenałem leków jest  zawsze blisko tak wielu naszych życiowych problemów – niesie skuteczną pomocw leczeniu i przezwyciężaniu trudności z którymi się zmagamy na co dzień .

I nie chodzi tu tylko o dolegliwości fizyczne.

Dobrze dobrany lek homeopatyczny pozwoli szybciej ukoić ból po stracie, zawiedzionej czy nieszczęśliwej miłości, odejściu kochanej osoby. Dodać odwagi, gdy musimy stawić czoła czemuś bardzo przerażającemu – dla niektórych może to być  wizyta u dentysty, występ publiczny, trudny egzamin, rozmowa z kimś kogo się obawiamy na przykład z toksyczny, szefem.

Podam jeszcze jeden przykład:  reakcja na „złe wieści

Każda diagnoza nieuleczalnej choroby jest ogromnym wstrząsem dla siły życiowej .Gdy lekarz(często oschle) oznajmia pacjentowi diagnozę raka  wielu ludziom grunt usuwa się pod nogami .Pacjent staje się nagle „ofiarą nowotworu” . I co dalej ? 

Niejednokrotnie w tym momencie pacjent  bardziej cierpi z powodu „złej wiadomości”niż ze względu na raka. Jeśli chcemy dalej skutecznie leczyć tego pacjenta musimy przywrócić Siłę Życiową do stanu pierwotnego. Czyli sprzed szoku. Czy są na to leki ? Tak. A jaki lek podać? Taki który pasuje do sposobu w jaki pacjent zareagował na tę wiadomość.

Czy poczuł się nagle oszołomiony, otępiały, jakby sparaliżowany, kompletnie bez sił?

Czy przeciwnie : pobudzony, łkający, histeryczny? Każdy otrzyma inny lek.

Większość ludzi nie wie, że leki homeopatyczne można zastosować w powyżej przytoczonych sytuacjach.

Ważne tutaj  jest by reagować w miarę szybko. Długotrwałe, nierozwiązane problemy oraz emocjonalne, wewnętrzne konflikty osłabiają naszą siłę życiową tak bardzo mogą być źródłem poważnych fizycznych problemów czy poważnych zaburzeń psychicznych: depresji, nerwic czy stanów lękowych.

Oczywiście warto w problemach emocjonalnych, jeśli istnieje taka potrzeba, pomagać sobie tez w inny sposób np. poprzez konsultacje z psychologiem, coachem, nauczycielem duchowym.Homeopatia nie jest oczywiście panaceum na całe nasze życie.

Ale jako wspierający towarzysz podróży jest bezcenna.

A moja podróż z homeopatią trwa już ponad 25 lat .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *